Connect with us

Receptai

Mielinės bandelės su saldžia varškės įdaru – minkštos, purios ir nostalgiškai jaukios

Ar prisimenate, kaip vaikystėje virtuvėje pasklisdavo šiltas mielinių kepinių aromatas, kai močiutė ar mama kepdavo pyragus su varške? Šios bandelės – būtent toks kepinys. Jos švelnios, minkštos, purios ir kupinos šilto jaukumo. Tai ne tik desertas, tai – prisiminimas, kurį norisi atkurti vėl ir vėl. Šį receptą galima vadinti universaliu: jis tiks tiek pusryčiams su puodeliu kavos ar kakavos, tiek savaitgalio popietei su šeima ar svečiais. O jei dar pagardinsite vanilės užuomina ar razinomis – patikėkite, niekas nesugebės atsispirti.

Ingredientai

Šis receptas skirtas 6–8 bandelėms, priklausomai nuo dydžio.

Tešlai:

550 g kvietinių miltų

170 g cukraus

100 g sviesto (galima naudoti ir 80 g, jei norite mažiau riebaus rezultato)

10 ml saulėgrąžų ar kito neutralaus aliejaus

200 ml šilto vandens (galite dalį pakeisti pienu – bandelės bus dar minkštesnės)

10–11 g sausų mielių

1 arbatinis šaukštelis druskos

Varškės įdarui:

700 g riebesnės varškės (pageidautina 9 %, galima naudoti ir naminę)

70 g cukraus (pagal skonį – galima šiek tiek daugiau ar mažiau)

3 vidutinio dydžio kiaušiniai

Pasirinktinai: žiupsnelis vanilinio cukraus, tarkuota citrinos žievelė, razinos

Gaminimo eiga

Mielinės tešlos ruošimas

Pirmiausia paruošiame tešlą. Į 50 ml šilto vandens (apie 36–38 °C) įberkite žiupsnelį cukraus ir suberkite sausas mieles. Išmaišykite ir palikite 10–15 minučių šiltoje vietoje, kol viršuje susidarys putojanti kepurėlė – tai ženklas, kad mielės suaktyvėjo.

Kitame dubenyje ištirpinkite sviestą, įpilkite likusį šiltą vandenį, suberkite druską, cukrų ir šlakelį aliejaus. Supilkite aktyvuotas mieles ir pamažu maišydami berkite miltus. Minkykite apie 8–10 minučių – tešla turi būti elastinga, švelni, nelipti prie rankų. Uždengkite dubenį švariu virtuviniu rankšluosčiu ar plėvele ir palikite šiltoje vietoje pakilti maždaug 1 valandai – ji turėtų padvigubėti.

Varškės įdaro gamyba

Kol kyla tešla, pasirūpinkite įdaru. Į dubenį sudėkite varškę, kiaušinius, cukrų. Jeigu varškė labai grūdėta – sutrinkite blenderiu arba pertrinkite per sietelį. Įdaras turi būti švelnios, kreminės konsistencijos. Norint papildomo skonio, galima įmaišyti saujelę razinų, šlakelį citrinos sulčių ar vanilės esencijos. Palikite įdarą pastovėti – skoniai dar labiau susijungs.

Bandelių formavimas

Pakilusią tešlą išverskite ant lengvai miltuoto paviršiaus ir padalinkite į 6–8 lygias dalis. Kiekvieną gabalėlį suformuokite į rutuliuką, tada šiek tiek suplokite – turėtų išeiti apskritos, delno dydžio bandelės. Jeigu norite dekoratyvesnio rezultato – nuo kiekvieno gabaliuko atskirkite po mažą juostelę tešlos, supinkite ją į pynutę ir apjuoskite bandelės kraštą. Centre padarykite nedidelį įdubimą ir dėkite po šaukštą ar du varškės masės.

Kepimas

Skardą išklokite kepimo popieriumi, lengvai patepkite aliejumi. Sudėkite bandeles, tarp jų palikite šiek tiek vietos, nes kepant jos dar paaugs. Palikite dar 15–20 minučių, kad šiek tiek pakiltų.

Orkaitę įkaitinkite iki 180 °C. Kepkite bandeles 35–45 minutes – jos turi gražiai apskrusti ir pakilti. Jei norite ypatingo blizgesio – prieš kepimą galite patepti plaktu kiaušiniu.

Patarimai ir variacijos

Įdarų įvairovė: Varškės vietoje galima naudoti obuolių ar aguonų įdarą. Jei norisi mažiau saldumo – dėti mažiau cukraus arba visai jo atsisakyti.

Forma: Bandelės gali būti tiek apvalios, tiek ovalios. Be pynučių, puikiai atrodo ir be kraštelio.

Patiekimas: Patiekite šiltas su grietine, uogiene, šviežiomis uogomis ar medumi.

Apibendrinimas

Šios minkštos, namuose keptos mielinės bandelės su varškės įdaru – tai paprastas, bet labai širdį džiuginantis kepinys. Tai tarsi nedidelis deserto ritualas, kurį lengva pasigaminti, bet kuris palieka didelį įspūdį. Jei mėgstate kepinius, kuriuose dera saldumas, purumas ir nostalgiškas skonis – būtinai išbandykite šį receptą. Jis greitai taps vienu iš jūsų mėgstamiausių.

Skanaus!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Receptai

Marinuotos cukinijos žiemai su česnaku ir krapais pagal patikimą šeimos receptą

Marinuotos cukinijos – tai viena iš paprasčiausių, bet ne mažiau vertingų daržovių atsargų žiemai. Šios konservuotos daržovės išsiskiria švelniu skoniu, traškia tekstūra ir puikiai dera tiek prie mėsos, tiek prie žuvies, tiek kaip atskira užkanda. Ruošiant jas su sterilizacija, užtikrinamas ilgas galiojimo laikas ir saugumas. Tinkamai paruoštos, šios cukinijos išsilaiko visą žiemą ir džiugina skoniu iki pat pavasario.

Reikalingi ingredientai (apie 3 litrinius stiklainius):

Jaunos cukinijos – apie 2,5–3 kg

Česnakas – 6–9 skiltelės (po 2–3 skilteles į kiekvieną stiklainį)

Krapų šakelės arba žiedynai

Loro lapai – po 1 vienetą į kiekvieną stiklainį

Kvapieji pipirai – po 3–4 žirnelius į kiekvieną stiklainį

9 proc. actas – po 2 valgomus šaukštus į kiekvieną stiklainį

Marinatui:

Vanduo – 1,5 litro

Cukrus – 3 valgomieji šaukštai

Druska – 2 valgomieji šaukštai su kaupu

Paruošimas žingsnis po žingsnio:

1 žingsnis: Cukinijų paruošimas

Jaunas, tvirtas ir dar nepersirpusias cukinijas gerai nuplaukite. Jei žievelė minkšta ir plona – jos lupti nereikia. Supjaustykite griežinėliais, kurių storis būtų maždaug pusė centimetro. Jei cukinijos senesnės, stambesnės – pašalinkite sėklas, nuskuskite žievę ir tik tuomet pjaustykite.

2 žingsnis: Stiklainių sterilizavimas

Švariai išplaukite stiklainius ir dangtelius. Sterilizuokite juos pasirinktu būdu: galite naudoti orkaitę (15 minučių 120 laipsnių temperatūroje) arba garus – laikydami stiklainius virš verdančio vandens apie 10 minučių. Dangtelius pakaitinkite verdančiame vandenyje keletą minučių.

3 žingsnis: Sudedamųjų dalių sluoksniavimas

Ant kiekvieno stiklainio dugno dėkite:

krapų šakelę arba žiedyną,

vieną loro lapą,

2–3 česnako skilteles,

3–4 kvapiųjų pipirų žirnelius.

Ant šio prieskonių pagrindo sluoksniuokite cukinijų griežinėlius. Dėkite kiek įmanoma tankiau, tačiau neperkraukite, kad cukinijos nesusispaustų ir neprarastų formos. Jei norite, galite pridėti po kelis morkos ar saldžiosios paprikos griežinėlius dėl spalvos ir papildomo skonio.

4 žingsnis: Marinato paruošimas

Į puodą supilkite 1,5 litro vandens. Suberkite druską ir cukrų. Užvirinkite, maišykite, kol ištirps. Pavirinkite 1–2 minutes, kad marinatas prisigertų skonio. Nuimkite nuo ugnies ir supilkite actą. Dar kartą gerai išmaišykite.

5 žingsnis: Užpildymas marinu ir paruošimas sterilizavimui

Karštu marinu užpilkite stiklainius iki pat viršaus, kad visi daržovių griežinėliai būtų apsemti. Uždenkite sterilizuotais dangteliais, bet dar neužsukite. Taip paruoštus stiklainius dėkite į didelį puodą, kurio dugnas išklotas rankšluosčiu. Užpilkite šiltu vandeniu tiek, kad apsemtų stiklainius iki kaklelio. Kaitinkite iki virimo.

Sterilizuokite:

1 litro talpos stiklainius – 10–12 minučių,

1,5 litro stiklainius – 15 minučių.

Svarbu neskubėti išimti stiklainius, kad jie nesutrūktų nuo temperatūros pokyčių.

6 žingsnis: Sandarinimas ir aušinimas

Po sterilizacijos stiklainius atsargiai ištraukite, iš karto sandariai užsukite dangteliais. Apverskite stiklainius aukštyn dugnu ir apklokite stora antklode ar šiltu rankšluosčiu. Palikite taip bent 12 valandų, kad visiškai atvėstų. Tai padeda užtikrinti, jog dangteliai sandariai užsidaro.

Naudingi patarimai:

Jeigu naudojate vyresnes cukinijas, būtina jas nulupti ir pašalinti sėklas, nes jos gali būti kietos.

Norint paįvairinti skonį ir išvaizdą, į stiklainius galima pridėti spalvotų paprikų ar morkų – jos suteiks natūralios spalvos ir subtilaus saldumo.

Užtikrinkite, kad visi indai ir įrankiai būtų švarūs – tai padeda išvengti gedimo žiemą.

Laikymo sąlygos:

Marinuotos cukinijos laikomos vėsioje, tamsioje vietoje – rūsyje, sandėliuke ar spintelėje, atokiau nuo šilumos šaltinių. Tinkamai paruoštos, jos išlieka tinkamos vartoti 10–12 mėnesių ar net ilgiau, išlaikydamos skonį ir tekstūrą.

Šis receptas – puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško nesudėtingo, bet patikimo būdo, kaip pasigaminti traškias ir kvapnias konservuotas cukinijas visai žiemai.

Continue Reading

Receptai

Marinuota žiedinių kopūstų ir brokolių daržovių mišrainė su pomidorais žiemai

Tai universali žiemai skirta daržovių mišrainė, kurios pagrindą sudaro žiediniai kopūstai ir brokoliai, papildyti pomidorais, morkomis, žalumynais ir švelniai aštriu marinatu. Ši užkanda pasižymi traškumu, sodriu skoniu bei ilgu galiojimo laiku dėl sterilizacijos proceso. Tinka kaip garnyras prie mėsos ar žuvies patiekalų, gali būti patiekiama ir kaip atskira užkanda ant šventinio stalo.

Reikalingi ingredientai (apie 3 litrines stiklainius):

Žiediniai kopūstai – 1000 gramų

Brokoliai – 500 gramų

Pomidorai – 500 gramų

Morkos – 200 gramų

Česnakas – 1 galvutė

Krapai – apie trečdalis pundelio

Salierų lapai arba stiebai – apie trečdalis pundelio

Loro lapai – 3 vienetai

Kvapieji pipirai (giriniai) – 9 vienetai

Druska – 60 gramų

Cukrus – 40 gramų

9 proc. acto – 40 mililitrų

Vanduo – 1,5 litro

Paruošimo eiga:

1 žingsnis: Daržovių paruošimas

Pirmiausia paruošiamos visos daržovės. Žiediniai kopūstai ir brokoliai nuplaunami, suskirstomi į mažesnius žiedynus. Jeigu žiedynai labai dideli, galima juos perpjauti. Morkos nuvalomos ir supjaustomos plonais griežinėliais. Pomidorai nuplaunami, prie kotelio vietos kiekvienas bakstelimas dantų krapštuku – taip jie geriau įsigers marinatą ir nesutrūks verdant.

Česnako skiltelės nulupamos. Krapai ir salierų lapai nuplaunami po tekančiu vandeniu ir nusausinami.

2 žingsnis: Produktų sluoksniavimas į stiklainius

Iš anksto paruošiami stiklainiai – jie turi būti švarūs ir sterilūs. Ant stiklainio dugno dedama po nedidelį kiekį žalumynų: krapų, salierų lapų bei keletas česnako skiltelių. Taip pat įdedamas vienas loro lapas ir trys kvapiojo pipiro žirneliai.

Ant žalumynų dedami žiediniai kopūstai, brokoliai ir morkos. Viršuje – pomidorai. Visi produktai švelniai prispaudžiami, tačiau nesutrinami, kad išliktų graži forma. Stiklainiai pripildomi kuo tolygiau, paliekant apie 1,5–2 centimetrų tarpelį viršuje.

3 žingsnis: Marinato virimas

Į didelį puodą supilama 1,5 litro švaraus vandens, suberiama 60 gramų druskos ir 40 gramų cukraus. Mišinys užvirinamas, gerai išmaišomas, kad visos sudedamosios dalys ištirptų. Kai marinas pradeda virti, į jį įpilama 40 mililitrų 9 procentų acto. Puodas nuimamas nuo ugnies.

4 žingsnis: Stiklainio užpildymas ir sterilizacija

Verdantis marinatas pilamas į stiklainius su daržovėmis – reikia pripildyti beveik iki pat krašto. Tuomet stiklainiai uždengiami steriliais dangteliais, tačiau dar neužsukami.

Paruošiama didelė puodynė arba plačios sienelės puodas, į dugną įtiesiamas virtuvinis rankšluostis, kad stiklainiai nesutrūktų nuo karščio. Į puodą įpilama tiek šilto vandens, kad stiklainiai būtų apsemti maždaug iki ¾ aukščio. Puodas užkaitinamas, vanduo užverda.

Sterilizavimo laikas priklauso nuo stiklainio dydžio:

Puslitriniai stiklainiai sterilizuojami 10 minučių

Litriniai stiklainiai – 15 minučių

5 žingsnis: Sandarinimas ir aušinimas

Po sterilizacijos stiklainiai atsargiai išimami iš puodo, dangteliai stipriai užsukami arba užsukami vakuuminiu dangtelių užsukėju. Stiklainiai apverčiami aukštyn dugnu ir apvyniojami šilta antklode ar rankšluosčiu. Taip jie pamažu aušta, užtikrinamas papildomas sterilumas.

Palikus stiklainius apklotus per naktį, kitą dieną jie atvėsta visiškai. Po to galima juos laikyti tamsioje, vėsioje vietoje – sandėliuke, rūsyje ar spintelėje.

Svarbios pastabos:

Sterilizacija yra būtinas šio recepto žingsnis, nes užtikrina ilgą mišrainės galiojimą.

Daržovės išlieka traškios, o skonis išsilaiko subalansuotas dėl tinkamai paruošto marinato.

Ši mišrainė puikiai dera prie virtų bulvių, troškintų patiekalų, keptos ar šaltos mėsos.

Tai patikimas receptas, kurį verta įtraukti į šaltuoju metų laikotarpiu ruošiamų atsargų sąrašą. Jei laikomasi visų paruošimo taisyklių ir sterilizavimo procedūrų, ši daržovių mišrainė išlieka kokybiška iki kito sezono.

Continue Reading

Receptai

Kaimiški bulviniai virtinukai su apkepinta svogūnų užpilu – paprastas patiekalas, tinkantis šeimos vakarienei

Bulviniai virtinukai, dar vadinami „palioškais“, yra vienas iš tų tradicinių patiekalų, kuriuos daugelis prisimena iš vaikystės. Tai paprastas, nebrangus ir visapusiškai sotus valgis, dažnai ruoštas šeimos pietums ar vakarienei. Receptas nereikalauja sudėtingų įgūdžių, o visi ingredientai yra lengvai prieinami. Šiandien siūlome klasikinę bulvinių virtinukų versiją su keptų svogūnų užpilu – patiekalą, kuris gali būti patiekiamas su grietine, žalumynais ar bet kokiu mėgstamu padažu.

Reikalingi ingredientai (3–4 porcijoms):

Bulvės – 500 gramų

Kiaušinis – 1 vienetas

Kvietiniai miltai – apie 200 gramų

Druska – ½ arbatinio šaukštelio

Malti juodieji pipirai – pagal skonį

Svogūnas – 1 vidutinio dydžio

Augalinis aliejus – apie 30 mililitrų

Bulvinių virtinukų gaminimo eiga:

1 žingsnis: Bulvių paruošimas

Pirmiausia reikia nulupti bulves ir supjaustyti vidutinio dydžio gabalėliais. Jas reikia sudėti į puodą su pasūdytu vandeniu ir virti, kol visiškai suminkštės. Po virimo vanduo nupilamas, o bulvės sutrinamos iki vientisos masės – galima naudoti bulvių grūstuvę arba specialų trintuvą. Svarbu, kad bulvių tyrė būtų kuo glotnesnė. Gautą masę reikia atvėsinti iki kambario temperatūros. Tai svarbu, kad įmaišius kiaušinį jis nesutrauktų nuo karščio.

2 žingsnis: Tešlos paruošimas

Į atvėsintą bulvių tyrę įmušamas kiaušinis, beriama druskos ir šiek tiek maltų juodųjų pipirų. Viską reikia gerai išmaišyti. Tada pamažu beriami miltai, kol masė pradeda tirštėti ir tampa elastinga. Miltų kiekis gali šiek tiek skirtis, priklausomai nuo bulvių rūšies ir drėgnumo. Tešla turi būti minkšta, bet nelipti prie rankų. Jei reikia, galima papildomai apibarstyti rankas miltais formuojant virtinukus.

3 žingsnis: Formavimas

Ant miltais pabarstyto paviršiaus iš tešlos formuojamos ilgos juostelės, panašios į virveles, maždaug 1–1,5 centimetro storio. Tada jos supjaustomos mažais, vienodo dydžio gabaliukais. Kiekvienas gabaliukas yra palioškas – mažas virtinukas. Jei norima, juos galima šiek tiek suapvalinti arba suspausti pirštu, kad būtų dekoratyvesni.

4 žingsnis: Virimas

Puode užverdama pasūdyta vandens. Virtinukai dedami į verdantį vandenį nedidelėmis porcijomis, kad nesuliptų. Kai jie iškyla į paviršių, reikia pavirti dar 1–2 minutes, kad visiškai išvirtų. Išvirus išgriebiami kiaurasamčiu ir nusausinami. Jei norima, juos galima nuplauti šiltu vandeniu, kad neliptų vienas prie kito.

5 žingsnis: Apkepinti svogūnai

Kol virtinukai vėsta, galima pasiruošti užpilą. Svogūnas nulupamas ir supjaustomas mažais kubeliais. Jis kepamas keptuvėje su įkaitintu aliejumi, kol įgauna auksinę spalvą ir tampa minkštas. Norint, galima įdėti šiek tiek sviesto, kad skonis būtų švelnesnis. Apkepintas svogūnas ne tik suteikia malonų aromatą, bet ir padidina patiekalo maistingumą.

6 žingsnis: Patiekimas

Išvirti bulviniai virtinukai dedami į lėkštes, o ant jų pilama apkepintų svogūnų su aliejumi. Patiekalas gali būti papildytas šaukštu grietinės arba pabarstytas smulkintais šviežiais krapais, petražolėmis ar svogūnų laiškais. Taip pat galima patiekti su grybų, grietinės ar sviesto-pieno padažais.

Papildomos pastabos ir variacijos

Jei norisi traškumo, virtinukus galima trumpai apkepinti keptuvėje su svogūnais, kol jie įgaus šiek tiek traškesnę plutelę. Taip jie taps dar sodresnio skonio. Taip pat galima keisti užpilą – vietoj svogūnų naudoti spirgučius, keptus grybus arba raugintų kopūstų mišinį.

Šis receptas tinka ne tik kasdieniam stalui, bet ir kaip papildomas garnyras prie mėsos patiekalų. Virtinukus galima užšaldyti ir laikyti šaldiklyje, o išvirus – naudoti skubiai vakarienei ar pietums.

Tai vienas iš tų paprastų, bet labai praktiškų patiekalų, kuris paruošiamas iš kelių ingredientų, bet pasižymi universalumu. Tinka tiek vaikams, tiek suaugusiems. Galima gaminti didesnį kiekį iš karto, o vėliau kaitinti arba naudoti kituose patiekaluose, pavyzdžiui, apkepuose ar troškiniuose.

Continue Reading

POPULIARŪS STRAIPSNIAI

Receptai4 days ago

Marinuotos cukinijos žiemai su česnaku ir krapais pagal patikimą šeimos receptą

Marinuotos cukinijos – tai viena iš paprasčiausių, bet ne mažiau vertingų daržovių atsargų žiemai. Šios konservuotos daržovės išsiskiria švelniu skoniu,...

Receptai4 days ago

Marinuota žiedinių kopūstų ir brokolių daržovių mišrainė su pomidorais žiemai

Tai universali žiemai skirta daržovių mišrainė, kurios pagrindą sudaro žiediniai kopūstai ir brokoliai, papildyti pomidorais, morkomis, žalumynais ir švelniai aštriu...

Receptai4 days ago

Kaimiški bulviniai virtinukai su apkepinta svogūnų užpilu – paprastas patiekalas, tinkantis šeimos vakarienei

Bulviniai virtinukai, dar vadinami „palioškais“, yra vienas iš tų tradicinių patiekalų, kuriuos daugelis prisimena iš vaikystės. Tai paprastas, nebrangus ir...

Receptai5 days ago

Namų gamybos padažas, tinkantis mėsai, žuviai ir daržovėms – puiki alternatyva pirktiniam kečupui

Šis receptas – tai patikrintas būdas pasiruošti universalų padažą žiemai ar kasdieniam vartojimui. Jis gali sėkmingai pakeisti tradicinį kečupą, o...

Receptai5 days ago

Grybų ir kopūstų mišrainė žiemai – universali užkandėlė ir įdaras

Ši grybų ir kopūstų mišrainė žiemai – viena iš tų universalių daržovių konservavimo idėjų, kurią galima naudoti įvairiais būdais. Ji...

Receptai1 week ago

Purūs, minkšti ir kvapnūs rageliai su obuoliene – tradicinis receptas iš močiutės sąsiuvinio

Šie purūs rageliai su obuoliene – vieni iš tų kepinių, kurie primena vaikystę, namų jaukumą ir sekmadienio rytus, kai namuose...

Receptai1 week ago

Klasikiniai naminiai sausainiai su uogiene pagal močiutės ranka rašytą receptą

Šie tradiciniai, paprasti ir labai skanūs sausainiai – neabejotinai vienas mano pačių mėgstamiausių receptų. Juos paprasta paruošti, pakanka elementarių produktų,...

Receptai1 week ago

Minkšti, purus ir skanūs raguoliai su džemu – receptas, kurio reikia paragauti

Šie raguoliai su džemu – vienas iš tų paprastų receptų, kuriais norisi dalintis su artimaisiais. Tešla tarsi pūkas: plona, labai...

Receptai1 week ago

Kaimiškos daržovių salotos žiemai

Tai labai skanios, spalvingos salotos iš pomidorų, paprikų, morkų ir svogūnų. Receptas patikrintas laiku ir tikrai vertas būti išbandytas. Salotos...

Receptai1 week ago

Naminiai „Riešutų vyniotiniai“ – paprastas ir gardus sausainių receptas

Šie namuose kepami „Riešutų vyniotiniai“ – nuostabus pasirinkimas prie arbatos ar kavos. Labai minkštas, subtilus sausainis su riešutų įdaru, kurį...

POPULIARU