Connect with us

Receptai

Dieviškai skanus sausainiai su persikų džemu ir kokosu – paprastas ir greitas receptas

Šie sausainiai – tikras atradimas tiems, kurie mėgsta lengvus, greitai pagaminamus desertus. „Dieviški sausainiai“ su persikų džemu ir kokosų drožlėmis – tai paprasta, bet nepaprastai skani užkandėlė, kuri ištirpsta burnoje. Šis receptas yra puikus pasirinkimas, jei norite greitai paruošti gardų desertą su minimaliu ingredientų kiekiu. Jie yra lengvi, kvapnūs ir su subtiliu egzotišku skoniu, todėl taps mėgstamu bet kurios šeimos nariu.

Ingredientai:

Tešlai:

125 g cukraus
125 g minkšto sviesto
8 g vanilinio cukraus arba tarkuota citrinos žievelė
2 kiaušiniai
Žiupsnelis druskos
400 g miltų
6 g kepimo miltelių

Įdarui:

Persikų džemas
Kokosų drožlės
Vyšnių džemas

Paruošimas:

Tešlos paruošimas:

Pirmiausia į didelį dubenį dedame cukrų ir minkštą sviestą. Naudodami šluotelę ar mikserį, sumaišome juos su vaniliniu cukrumi (arba tarkuota citrinos žievele, jei norime gaivesnio skonio) ir kiaušiniais, kol masė tampa vientisa ir puri. Tada pamažu įmaišome miltus, druską ir kepimo miltelius. Naudodami rankas, užminkome tešlą, kol ji taps elastinga ir lengvai formuojama. Tešla turi būti švelni ir nelipti prie rankų, tad jei reikia, galima pridėti šiek tiek daugiau miltų.

Sausainių formavimas:

Iš paruoštos tešlos suformuojame mažus rutuliukus, kurių dydis turėtų būti panašus į graikinį riešutą. Išdėliojame juos ant kepimo skardos, išklotos kepimo popieriumi, ir naudodami šakutę arba pirštus, centre suformuojame mažus įdubimus, kad vėliau galėtume įdėti įdarą.

Kepimas:

Paruoštus sausainius kepame įkaitintoje orkaitėje (iki 180°C) apie 15-18 minučių arba kol jie pasidarys aukso spalvos. Svarbu neperkepti sausainių, kad jie išliktų minkšti ir traškūs. Po kepimo leiskite sausainiams atvėsti.

Apdaila:

Kai sausainiai atvės, juos panardiname į šiltą persikų džemą. Tai padės džemui gerai įsigerti į sausainius, taip suteikiant jiems papildomo saldumo ir skonių. Po to sausainius apvoliojame kokosų drožlėse, kas suteikia jiems ne tik skanų, bet ir gražų išvaizdą. Kokosai taip pat prideda subtilaus egzotiško skonio, kuris puikiai dera su džemų saldumu.

Įdaras:

Galutinė šių sausainių detalė – vyšnių džemas, kurį dedame į kiekvieno sausainio vidurį. Vyšnių rūgštelė suteikia labai malonų kontrastą su saldžiais persikų ir kokosų skonių deriniais, todėl sausainiai tampa dar skanesni ir įdomesni.

Šie sausainiai su persikų džemu ir kokosais – ideali užkandėlė prie arbatos ar kavos, puikiai tinka tiek šventėms, tiek kasdieniams pasimėgavimams. Be to, jie labai lengvai pagaminami ir nereikalauja daug laiko. Šie sausainiai taip pat puikiai tiks ir vaikams, nes jie yra saldūs, tačiau su šiek tiek rūgštelės iš vyšnių džemo, kas suteikia jiems šiek tiek įvairovės.

Sausainiai ištirpsta burnoje, o kokosų drožlės ir džemai suteikia jiems malonų traškumą ir skonio gilumą. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško greito ir skanaus deserto, kad nustebintų savo artimuosius ir pasimėgautų gardumynais be didelio vargo.

Išbandykite šį receptą ir mėgaukitės šiuo dievišku skanėstu su šeima ar draugais!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Receptai

Aromatinga barščių daržovių užpilo mišrainė žiemai – greitam ir sodriam burokėlių sriubos paruošimui

Barščių užpilo mišrainė – tai vienas praktiškiausių konservuotų namų gaminių žiemai. Ši daržovių bazė leidžia itin greitai ir paprastai paruošti sočią, kvapnią sriubą, išsaugant visas daržovių skonines savybes ir maistines medžiagas. Šį užpilą galima naudoti ne tik barščiams, bet ir įvairiems troškiniams ar padažams. Jis pagreitina gaminimą, ypač tada, kai nėra daug laiko ilgam daržovių pjaustymui ar troškinimui.

Iš pateikto kiekio išeina apie 2,6 litro užpilo – tai gali būti nuo 5 iki 7 stiklainėlių po 500 ml. Vienas toks stiklainis puikiai tinka vienam puodui barščių (3–4 litrams sriubos), o laikomas vėsioje vietoje jis išsilaiko visą žiemą.

Reikalingi ingredientai (svoris nurodytas jau nuluptų ir išvalytų daržovių)

Burokėliai – 1,4 kg

Pomidorai – 700 g

Saldžiosios (bulgariškos) paprikos – 500 g

Morkos – 500 g

Svogūnai – 500 g

Česnakas – 30 g

Rūkyta malta paprika – 1 valgomasis šaukštas

Citrinų rūgštis – 0,5 arbatinio šaukštelio

Augalinis aliejus – 200 ml

Druska – 1,5 valgomojo šaukšto

Cukrus – 80 g

9 % actas – 50 ml

Paruošimo eiga

Česnako paruošimas

Česnaką nulupkite ir sutarkuokite smulkia tarka arba susmulkinkite spaudykle. Atidėkite jį į šalį – naudosite vėliau, beveik pačioje gamybos pabaigoje.

Svogūnų kepimas

Svogūnus nulupkite, supjaustykite nedideliais kubeliais. Įkaitinkite dalį aliejaus keptuvėje arba puode ir pakepinkite svogūnus, kol jie taps minkšti, permatomi, bet dar neapskrus. Pakepintus svogūnus sudėkite į didelį puodą.

Morkų paruošimas

Morkas nuvalykite ir supjaustykite šiaudeliais – galite naudoti specialią tarka arba daržovių pjaustyklę. Morkas šiek tiek apkepkite keptuvėje su aliejumi, kol lengvai pagels. Tada sudėkite prie svogūnų į puodą.

Paprikos

Paprikas nuplaukite, išimkite sėklas, supjaustykite plonais šiaudeliais arba juostelėmis. Apkepkite, kol suminkštės. Sudėkite į tą patį puodą su kitomis daržovėmis.

Burokėliai

Burokėlius nulupkite ir tarkuokite stambiai (galima naudoti korėjietiškų morkų tarka). Apkepkite su šlakeliu aliejaus kartu su citrinų rūgštimi. Citrinų rūgštis padės išsaugoti ryškią burokėlių spalvą terminio apdorojimo metu. Kai burokėliai šiek tiek suminkštėja, sudėkite juos į puodą su kitomis daržovėmis.

Pomidorai

Pomidorus supjaustykite nedideliais gabalėliais ir suberkite į puodą. Jei norite itin vientisos tekstūros, prieš tai galite pomidorus trumpai pavirti, nuimti odelę ir sutrinti blenderiu.

Troškinimas

Į puodą su visomis daržovėmis supilkite likusį aliejų, suberkite druską ir cukrų. Išmaišykite viską ir uždenkite dangčiu. Leiskite daržovėms troškintis ant vidutinės kaitros apie 20 minučių, retkarčiais pamaišant, kad neprisviltų.

Po 20 minučių įmaišykite rūkytą papriką ir sutarkuotą česnaką. Tada troškinkite dar 5 minutes, kad skoniai susijungtų ir prieskoniai atsiskleistų.

Paskutinis žingsnis – įpilkite actą, dar kartą gerai išmaišykite ir troškinkite dar 2 minutes. Actas veikia kaip natūralus konservantas ir užtikrina mišrainės ilgaamžiškumą.

Konservavimas

Kol daržovių mišinys karštas, nedelsiant jį sukrėskite į sterilizuotus stiklainius. Užsukite steriliais dangteliais. Stiklainius apverskite dangteliais žemyn ir apklokite šiltu rankšluosčiu arba antklode. Palikite visiškai atvėsti kambario temperatūroje.

Laikymas

Užpilą galima laikyti tamsioje, vėsioje vietoje – sandėliuke, spintelėje ar rūsyje. Tinkamai konservuotas jis išsilaiko bent 12 mėnesių, o laikui bėgant skonis netgi pagerėja.

Papildomi patarimai

Naudokite mėsinius pomidorus, jie turi mažiau sulčių, todėl galutinis užpilas bus tirštesnis.

Norint stipresnio aromato, galima į troškinimo pabaigą įdėti lauro lapą, čiobrelių arba juodųjų pipirų žirnelių.

Atidarius stiklainį, užtenka užpilą įmaišyti į bulvių ir kopūstų sultinį bei pridėti virtos mėsos – barščiai paruošiami per 15–20 minučių, be jokio papildomo daržovių pjaustymo.

Išvada

Aromatingas barščių užpilo mišinys – tai nepamainoma pagalba šaltuoju metų laiku. Jis leidžia per kelias minutes paruošti sočią, kvapnią sriubą be ilgo daržovių ruošimo. Receptas paprastas, ingredientai prieinami, o skonis – kaip iš šviežių daržovių. Toks užpilas neabejotinai taps svarbia dalimi jūsų žiemos atsargų.

Continue Reading

Receptai

Naminis pomidorų padažas žiemai – universali užkanda ir pagardas

Šis padažas – tai ne tik skanus, bet ir labai praktiškas žiemos gaminys, kurį galima naudoti įvairiausiuose patiekaluose. Jis puikiai dera su mėsos troškiniais, virtais ar keptais patiekalais, žuvimi, taip pat puikiai tinka prie sriubų, ypač barščių. Tačiau dažnai padažas suvalgomas tiesiog užteptas ant duonos – jo sodrus, aštrus ir žolelėmis praturtintas skonis puikiai išryškėja ir šitaip.

Iš nurodyto ingredientų kiekio išeina apie 5 stiklainiai po 390 ml, o tai yra labai patogu – vienas stiklainis tinka 1–2 kartams. Šį padažą galima laikyti bute be šaldymo, jis puikiai išsilaiko visą žiemą ir net ilgiau.

Ingredientai

Pomidorai (geriausia slyviniai) – 1,5 kg

Saldžiosios paprikos – 0,5 kg

Aitriosios paprikos (didelės, raudonos) – 1 vnt

Šviežia petražolė – 50 g

Šviežia kalendra (kinžė) – 50 g

Druska – 30 g

Cukrus – 40 g

9 % maistinis actas – 80 ml

Česnakas – 2 didelės galvos

Maltas kalendros sėklų prieskonis arba maltas bazilikas – 10 g

Stiklainių paruošimas

Pirmiausia reikia pasiruošti stiklainius ir dangtelius. Juos būtina gerai išplauti ir sterilizuoti. Sterilizavimui galima naudoti kelis metodus: kaitinti stiklainius orkaitėje (apie 10–15 minučių 120 laipsnių temperatūroje), laikyti virš garų puode arba išvirti vandenyje. Dangtelius būtina trumpai pavirti. Šį žingsnį rekomenduojama atlikti iš anksto, kad vėliau karštą padažą būtų galima iš karto uždaryti.

Daržovių paruošimas

Pomidorus ir saldžiąsias paprikas nuplaukite, pašalinkite žiedkočius ir sėklas. Supjaustykite stambesniais gabalais, nes vis tiek visa masė bus malama.

Visus gabalėlius perleiskite per mėsmalę arba sutrinkite elektriniu trintuvu. Gautą mišinį supilkite į didelį puodą, uždekite ant vidutinės ugnies ir užvirkite. Kai tik užvirs, sumažinkite kaitrą, kad masė švelniai burbuliuotų.

Aitrumas ir žalumynai

Aitrioji paprika taip pat turi būti nuplauta, perpjauta pusiau ir pašalintos sėklos, kad skonis nebūtų per aštrus. Jei mėgstate aštriau, galima sėklų nedėti, bet pridėti antrą aitriosios paprikos ankštį.

Česnako skilteles nulupkite. Petražoles ir kalendrą gerai nuplaukite, nusausinkite, stambiai supjaustykite.

Visus šiuos ingredientus – aitriąją papriką, česnaką ir žalumynus – sumalkite mėsmale arba smulkiai susmulkinkite elektriniu trintuvu iki vientisos masės.

Padažo virimas

Kai pomidorų ir paprikų masė užvirs, įberkite druskos ir cukraus. Virkite ant silpnos ugnies apie 30 minučių, kartkartėmis pamaišydami, kad nepridegtų.

Po pusvalandžio virimo į padažą sudėkite prieš tai paruoštą mišinį iš aitriosios paprikos, česnako ir žalumynų. Taip pat įberkite pasirinktą prieskonį – maltą kalendrą, jei norite autentiško kaukazietiško skonio, arba maltą baziliką, jei siekiate švelnesnio aromato.

Išmaišykite visą masę, pavirkite dar apie 5 minutes.

Acto įpylimas ir konservavimas

Paskutinis žingsnis – supilti 9 % acto – 80 ml. Įpilkite jį į vis dar verdantį padažą, išmaišykite ir virkite dar vieną minutę. Tuomet nedelsiant nukelkite nuo ugnies.

Karštą masę šaukštu arba samteliu supilstykite į iš anksto sterilizuotus stiklainius. Užsukite steriliais dangteliais, apverskite stiklainius dangteliais žemyn ir užklokite stora antklode ar pledu, kad lėtai atvėstų. Taip jie natūraliai užsikonservuos.

Papildomi patarimai

Aštrumo lygis – reguliuokite pagal savo skonį. Jei mėgstate stipriai aštrų, dėkite daugiau aitriųjų pipirų arba nepašalinkite jų sėklų.

Prieskoniai – maltas kalendros sėklų prieskonis suteikia stipresnį, žolelių turtingą poskonį, o bazilikas – švelnesnį, labiau europietišką.

Laikymas – padažą galima laikyti tamsioje spintoje ar sandėliuke, nebūtina šaldyti. Jis gali stovėti iki metų. Po kelių savaičių skonis dar labiau sustiprėja.

Išvada

Šis padažas – tai universalus, labai skanus ir kvapnus pagardas, kuris praturtins bet kokį žiemos patiekalą. Gaminimas neužima daug laiko, o rezultatas – vertas kiekvienos minutės. Laikykite šį receptą šalia mėgstamiausių – jis tikrai pasiteisins ne vieną kartą.

Continue Reading

Receptai

Trapūs riestainėliai su lašinių taukais ir grietine – klasikinis naminis kepinys

Tai vienas iš tų paprastų, bet labai nostalgiškų receptų, kurio skonis dažnai primena vaikystę. Tokie riestainėliai ypač tinka prie puodelio arbatos ar kavos. Jie minkšti, trapūs, lengvai saldūs, su aromatinga rožių žiedlapių uogiene viduje. Tokios tešlos paslaptis – gryni kiaulienos lašinių taukai ir grietinė. Šie du ingredientai kartu sukuria unikalią tekstūrą – švelnią, bet tuo pačiu ir trupamą.

Reikės:

100 g grynų kiaulienos lašinių taukų (be spirgučių)

400 g kvietinių miltų (būtinai persijotų)

200 ml grietinės (ne mažiau kaip 20 % riebumo)

1 arbatinis šaukštelis kepimo miltelių

Rožių žiedlapių uogienės (arba kitos tirštos uogienės) – įdarui

Cukraus pudros – pabarstymui

Tešlos ruošimas

Taukai turi būti minkšti – kambario temperatūros, kad juos būtų lengva maišyti. Sudėkite juos į dubenį, įpilkite visą grietinę. Gerai išmaišykite šakute arba mikseriu, kol gausite vientisą, vienalytę masę.

Tada įmaišykite kepimo miltelius. Po truputį berkite miltus – maišykite šaukštu ar rankomis, kol pradės formuotis tešla. Kai tešla sukrenta į vieną vientisą gabalą, išverskite ją ant miltuoto stalo ir minkykite rankomis 2–3 minutes, kol taps glotni, minkšta ir šiek tiek elastinga.

Suformuokite tešlos rutulį. Apvyniokite jį maistine plėvele ir padėkite į šaldytuvą bent 2 valandoms. Geriausia, jei tešla pastovi visą naktį – tada ji bus dar lengviau kočiojama, o skonis – išraiškingesnis.

Tešlos formavimas ir paruošimas kepimui

Iš šaldytuvo išimkite tešlą ir padalykite ją į 3 vienodas dalis. Kiekvieną dalį trumpai perminkykite ant miltuoto paviršiaus. Iškočiokite apskritimą, apie 30 cm skersmens, 2–3 mm storio.

Apskritimą padalykite į 8 trikampius – tai galite padaryti pjaudami tarsi picą. Kiekvienas trikampis bus vienas būsimas riestainėlis.

Įdaras ir formavimas

Ant kiekvieno trikampio platesnio krašto dėkite maždaug pusę arbatinio šaukštelio rožių žiedlapių uogienės. Uogienė turi būti tiršta, kad neišbėgtų kepant. Kitas tinkamas pasirinkimas – slyvų ar abrikosų džemas, obuolienė ar kitoks tvirtos konsistencijos įdaras.

Kai įdaras jau uždėtas, švelniai užlenkite kraštelius, kad jis neišbėgtų. Tada susukite riestainėlį nuo plataus krašto iki smailios viršūnės. Susuktą gaminį dar kartą lengvai suspauskite, kad neatsivyniotų.

Taip paruoštus riestainėlius dėkite ant kepimo popieriumi išklotos skardos. Tarpai tarp jų turi būti apie 3 cm, nes kepdami jie šiek tiek padidėja.

Kepimas

Įkaitinkite orkaitę iki 180 °C. Riestainėlius kepkite apie 25–30 minučių, kol jie švelniai paruduos. Kepimo laikas gali skirtis priklausomai nuo orkaitės – stebėkite, kada pradeda rausvėti kraštai.

Kai tik ištrauksite iš orkaitės, dar karštus riestainėlius pabarstykite cukraus pudra per sietelį. Šis žingsnis suteikia jiems šventiškesnę išvaizdą ir švelnaus saldumo.

Patarimai ir naudingi pastebėjimai:

Lašiniai (taukai): naudokite tik grynus kiaulienos taukus be spirgučių. Tai suteikia kepiniui išskirtinį trapumą. Margarinas ar sviestas negali jų pilnai pakeisti, nes suteikia kitokią tekstūrą.

Grietinė: kuo riebesnė grietinė, tuo geriau. Ji ne tik pagerina skonį, bet ir padeda sukurti purią, bet tuo pačiu trapią tekstūrą.

Poilsis šaldytuve: tešlos poilsis labai svarbus – ne tik geresniam skonio atsiskleidimui, bet ir tam, kad būtų paprasčiau formuoti riestainėlius.

Įdaras: uogienė turi būti tiršta. Skysta uogienė gali išbėgti ir apsvilti ant kepimo skardos. Jei neturite rožių žiedlapių uogienės, naudokite slyvų ar obuolių – svarbiausia, kad skonis būtų išraiškingas.

Sandėliavimas: šie riestainėliai gali būti laikomi sandariame inde iki savaitės. Jie nepraranda trapumo ir skonio.

Apibendrinimas

Šie riestainėliai – tai vienas iš tų receptų, kuris niekada neišeina iš mados. Paprasti ingredientai, nedaug pastangų, tačiau rezultatas – puikus. Gaminant juos namuose, galima džiaugtis tuo tikru, paprastu skoniu, kuris primena senus laikus. Tradicinis skanėstas, kurį verta išsaugoti ir perduoti toliau.

Continue Reading

POPULIARŪS STRAIPSNIAI

Receptai3 minutes ago

Aromatinga barščių daržovių užpilo mišrainė žiemai – greitam ir sodriam burokėlių sriubos paruošimui

Barščių užpilo mišrainė – tai vienas praktiškiausių konservuotų namų gaminių žiemai. Ši daržovių bazė leidžia itin greitai ir paprastai paruošti...

Receptai2 days ago

Naminis pomidorų padažas žiemai – universali užkanda ir pagardas

Šis padažas – tai ne tik skanus, bet ir labai praktiškas žiemos gaminys, kurį galima naudoti įvairiausiuose patiekaluose. Jis puikiai...

Receptai2 days ago

Trapūs riestainėliai su lašinių taukais ir grietine – klasikinis naminis kepinys

Tai vienas iš tų paprastų, bet labai nostalgiškų receptų, kurio skonis dažnai primena vaikystę. Tokie riestainėliai ypač tinka prie puodelio...

Receptai2 days ago

Marinuoti pievagrybiai su baklažanais ir paprikomis žiemai – sodraus skonio daržovių mišrainė konservavimui

Šis receptas – puikus pasirinkimas tiems, kurie mėgsta ruošti žiemos atsargas iš daržovių. Marinuoti pievagrybiai su baklažanais, morka ir paprika...

Receptai1 week ago

Marinuotos cukinijos žiemai su česnaku ir krapais pagal patikimą šeimos receptą

Marinuotos cukinijos – tai viena iš paprasčiausių, bet ne mažiau vertingų daržovių atsargų žiemai. Šios konservuotos daržovės išsiskiria švelniu skoniu,...

Receptai1 week ago

Marinuota žiedinių kopūstų ir brokolių daržovių mišrainė su pomidorais žiemai

Tai universali žiemai skirta daržovių mišrainė, kurios pagrindą sudaro žiediniai kopūstai ir brokoliai, papildyti pomidorais, morkomis, žalumynais ir švelniai aštriu...

Receptai1 week ago

Kaimiški bulviniai virtinukai su apkepinta svogūnų užpilu – paprastas patiekalas, tinkantis šeimos vakarienei

Bulviniai virtinukai, dar vadinami „palioškais“, yra vienas iš tų tradicinių patiekalų, kuriuos daugelis prisimena iš vaikystės. Tai paprastas, nebrangus ir...

Receptai2 weeks ago

Namų gamybos padažas, tinkantis mėsai, žuviai ir daržovėms – puiki alternatyva pirktiniam kečupui

Šis receptas – tai patikrintas būdas pasiruošti universalų padažą žiemai ar kasdieniam vartojimui. Jis gali sėkmingai pakeisti tradicinį kečupą, o...

Receptai2 weeks ago

Grybų ir kopūstų mišrainė žiemai – universali užkandėlė ir įdaras

Ši grybų ir kopūstų mišrainė žiemai – viena iš tų universalių daržovių konservavimo idėjų, kurią galima naudoti įvairiais būdais. Ji...

Receptai2 weeks ago

Purūs, minkšti ir kvapnūs rageliai su obuoliene – tradicinis receptas iš močiutės sąsiuvinio

Šie purūs rageliai su obuoliene – vieni iš tų kepinių, kurie primena vaikystę, namų jaukumą ir sekmadienio rytus, kai namuose...

POPULIARU