Connect with us

Receptai

Minkšti kepti pyragėliai su varške ir žalumynais

Ar kada nors ragavote pyragėlių, kurių tešla tokia minkšta ir puri, kad vos palietus ji lūžta tarp pirštų? O viduje – švelnus varškės įdaras su krapais ir žaliosiomis svogūnų laiškais, šiek tiek sūrumo, šiek tiek gaivumo ir visa tai – apskrudusioje auksinėje plutelėje. Šie kepti varškės pyragėliai – tikra paguoda sielai ir skrandžiui. Tinka tiek pusryčiams, tiek vakarienei, tiek šventiniam stalui.

Receptas remiasi paprastais, kasdieniais ingredientais, tačiau rezultatas – išties ypatingas. Pyragėlių tešla ruošiama ne su pienu ar vandeniu, o su šiltu bulvių nuoviru, kuris suteikia nepaprasto minkštumo ir elastingumo. Tai – senovinis triukas, kurį žinojo mūsų močiutės.

Ingredientai

Tešlai:

750 g kvietinių miltų (geriausia – 550 D tipo)

375 ml šilto bulvių nuoviro (t. y. skysčio, likusio po virtų bulvių nukošimo)

1 kiaušinis

1,5 valgomojo šaukšto cukraus

1,5 arbatinio šaukštelio druskos

10 g sausų mielių

60 ml aliejaus (geriausia – bekvapio, pvz., saulėgrąžų)

Įdarui:
500 g varškės (geriausia – kiek sausesnės, grūdėtos tekstūros)

2–3 stiebai žaliosios svogūnų laiškų

1 kiaušinis

druska pagal skonį

smulkinti krapai (švieži arba šaldyti)

Tešlos paruošimas

Mielių aktyvavimas (jei reikia):

Jei naudojate sausas mieles, kurias reikia aktyvuoti, iš anksto sumaišykite jas su šaukštu cukraus ir keliais šaukštais šilto bulvių nuoviro. Palikite 5–10 minučių, kol suputos.

Pagrindinės tešlos gamyba:

Į didelį dubenį supilkite likusį šiltą bulvių nuovirą, įmuškite kiaušinį, suberkite cukrų, druską ir aliejų. Išmaišykite, kol viskas susijungs.

Miltų įmaišymas:

Pamažu berkite persijotus miltus, vis maišydami. Kai masė ims tirštėti, pradėkite minkyti rankomis. Minkykite apie 10 minučių, kol gausite elastingą, šiek tiek lipnią tešlą.

Kildinimas:

Tešlą uždenkite švariu rankšluosčiu arba maistine plėvele ir palikite šiltoje vietoje 1,5 valandos, kol ji padvigubės.

Įdaro paruošimas

Kol tešla kyla, galite pasiruošti įdarą.

Varškę sumaišykite su įmuštu kiaušiniu, pasūdykite pagal skonį.

Susmulkinkite svogūnų laiškus ir krapus, suberkite į varškės masę.

Viską gerai išmaišykite. Jei varškė labai drėgna – galite įmaišyti šaukštą manų kruopų ar džiūvėsėlių, kad įdaras nesušlaptų tešlos.

Pyragėlių formavimas ir kepimas

Formavimas:

Pakilusią tešlą lengvai perminkykite ir padalinkite į maždaug 16–18 lygių dalių. Kiekvieną gabaliuką iškočiokite į maždaug delno dydžio apskritimą.

Įdaras:

Ant kiekvieno tešlos lakštelio dėkite po šaukštą varškės masės. Sulenkite pusiau ir gerai užspauskite kraštus – galite naudoti šakutę.

Kepimas keptuvėje:

Keptuvę įkaitinkite su trupučiu aliejaus (nebūtina pilti daug – šie pyragėliai kepami, ne verdami riebaluose). Kepkite ant vidutinės ugnies po kelias minutes iš kiekvienos pusės, kol paviršius gražiai apskrus.

Svarbu:

Kepkite pyragėlius po kelis vienu metu, nedėkite jų per arti, kad neprisiliestų ir tolygiai keptų.

Patiekimas

Šie pyragėliai skaniausi šilti – traškūs išorėje, minkšti viduje, su sodriu, bet kartu gaiviu varškės įdaru. Jie puikiai dera su:

grietine arba graikišku jogurtu;

šviežiomis daržovėmis arba pomidorų salotomis;

lengvu sultiniu ar daržovių sriuba.

Tinka ir kaip užkandis į kelionę ar pietų dėžutę – net ir atvėsę jie išlieka minkšti.

Naudingi patarimai

Jei neturite bulvių nuoviro – galima jį pakeisti šiltu vandeniu ar pienu, tačiau tekstūra gali šiek tiek skirtis.

Vietoje žaliosios svogūnų laiškų galite naudoti špinatus, dilgėles (nuplikytas) ar net virtus grybus.

Pyragėlius galima ir kepti orkaitėje – 180 °C temperatūroje apie 20–25 minutes, jei norite mažiau riebalų turinčio varianto.

Jei tešla atrodo pernelyg lipni – neskubėkite berti daugiau miltų. Palikite ją „pailsėti“ 10 minučių – miltai sugers drėgmę, ir ji taps tinkamesnė darbui.

Išvada

Šie kepti pyragėliai – paprasti, bet širdžiai mieli. Jie sujungia tai, kas geriausia iš tradicinės lietuviškos ir rytietiškos virtuvės: minkštą mielinę tešlą ir švelnų varškės įdarą su žalumynais. Toks receptas – puikus pasirinkimas savaitgaliui, jaukiam šeimos rytui ar net šventiniam stalui. Išbandę šį variantą, tikėtina, kad dažnai norėsite jį pakartoti – o namiškiai prašys dar.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Receptai

Purios bandelės su plikytu kremu – naminis desertas, kuris pavergia kiekvieną

Purios, kvapnios bandelės su plikytu kremu – tai desertas, kurį mėgsta visa šeima. Jos minkštos, švelnios tekstūros, o viduje slypinti kreminė įdaro širdis tiesiog tirpsta burnoje. Šis receptas nėra sudėtingas, tačiau rezultatas tikrai pranoksta lūkesčius. Jei ieškote saldžios, naminės kepinio idėjos, kuri patiks ir vaikams, ir suaugusiems, būtinai išbandykite šį variantą.

Reikalingi ingredientai:

Tešlai:

1 kiaušinis

200 ml pieno

50 g sviesto

3–4 šaukštai augalinio aliejaus

1 apelsino žievelė (tarkuota)

2–3 šaukštai cukraus

1,5 arbatinio šaukštelio sausų mielių

1 pakelis vanilinio cukraus

Žiupsnelis druskos

Miltų – tiek, kiek reikės minkštai tešlai

Plikytam kremui:

1 kiaušinis

120 g cukraus

2 šaukštai krakmolo

300 ml pieno

100 g sviesto

Vanilės – pagal skonį

Gaminimo eiga:

Tešlos paruošimas

Pirmiausia į nedidelį puodą supilkite pieną ir pašildykite iki šiltos temperatūros (ne užvirkite). Į jį sudėkite sviestą, kad jis ištirptų. Į gautą skystį suberkite cukrų, sausas mieles, vanilinį cukrų, apelsino žievelę, žiupsnelį druskos ir supilkite augalinį aliejų. Viską gerai išmaišykite, kol ingredientai ištirps ir susijungs.

Tuomet įmuškite kiaušinį ir vėl išmaišykite. Po truputį berkite persijotus miltus ir minkykite tešlą – ji turi būti minkšta, šiek tiek lipni, bet lengvai formuojama. Tešlą uždenkite švariu rankšluosčiu ir palikite šiltoje vietoje maždaug 1 valandai, kol ji padvigubės.

Plikyto kremo gaminimas

Kol tešla kyla, galite paruošti kremą. Į nedidelį dubenį įmuškite kiaušinį, suberkite cukrų ir gerai išplakite, kol masė pabals. Tuomet suberkite krakmolą ir dar kartą išmaišykite, kad neliktų gumulėlių.

Pieną pašildykite atskirame puode iki beveik virimo ir pamažu, nuolat maišydami, supilkite jį į kiaušinių masę. Grietinėlės spalvos masę pilkite atgal į puodą ir maišydami kaitinkite ant vidutinės ugnies, kol kremas sutirštės. Kai jis bus pakankamai tirštas, nukelkite nuo ugnies, sudėkite sviestą bei vanilę ir gerai išmaišykite. Palikite atvėsti.

Bandelių formavimas

Pakilusią tešlą išimkite ant lengvai miltais pabarstyto paviršiaus. Padalinkite ją į vienodo dydžio gabaliukus ir suformuokite rutuliukus. Iš kiekvieno rutuliuko rankomis arba kočėlu padarykite nedidelį paplotėlį. Į vidurį dėkite šaukštelį plikyto kremo ir atsargiai užspauskite kraštus, kad įdaras neišbėgtų.

Suformuotas bandeles dėkite ant miltais pabarstyto paviršiaus ar skardos, uždenkite rankšluosčiu ir leiskite dar 30 minučių pakilti.

Kepimas

Gilioje keptuvėje arba puode įkaitinkite gausų kiekį aliejaus. Bandeles kepkite vidutinėje kaitroje, po kelias vienu metu, kol gražiai apskrus iš abiejų pusių. Iškepusias išimkite ir dėkite ant popierinio rankšluosčio, kad susigertų riebalų perteklius.

Patiekimas

Kai bandelės šiek tiek atvės, apibarstykite jas cukraus pudra. Jos geriausiai skanaujamos dar šiltos – tuomet kremas viduje išlieka švelnus ir šiltas, o tešla – puri ir minkšta.

Patarimai:

Jei norite mažiau saldaus varianto, galite sumažinti cukraus kiekį tiek tešloje, tiek kreme.

Kreminį įdarą galima ruošti ir su kitais skoniais – pavyzdžiui, su kakava ar kava.

Bandelės puikiai tinka ir kitą dieną – tik reikėtų laikyti sandariame inde.

Tai nuostabus receptas, kuris taps jūsų šeimos mėgstamiausiu. Gaminant namie, ne tik sukuriate kvapnų gardumyną, bet ir puikią progą pabūti kartu su artimaisiais.

Continue Reading

Receptai

Pieniškų produktų ir kiaušinių nereikia! Purios, minkštos ir ypač skanios pasninko bandelės

Ieškote tobulos tešlos be kiaušinių, pieno ar sviesto, bet vis tiek norite, kad kepiniai būtų purūs, minkšti ir kvapnūs? Šis receptas – būtent toks. Nors jis visiškai atitinka pasninko reikalavimus, skoniu pralenkia daugybę įprastų saldžiųjų bandelių. Būtent šį receptą nuolat gaminu šeimai ir draugams – kiekvieną kartą vis su kitokia įdaru. Rezultatas visada vienodai džiugina.

Kodėl verta išbandyti šį receptą?

Visiškai augalinis: be pieno, be sviesto, be kiaušinių. Tobulai tinka tiems, kurie laikosi pasninko, ar tiesiog ieško veganiškos alternatyvos.

Naudojamas bulvių nuoviras: būtent jis suteikia tešlai elastingumo, drėgmės ir ypatingo minkštumo.

Labai minkštos ir purios bandelės: net be įprastų „minkštiklių“ (kiaušinių ar sviesto), tekstūra išlieka lengva ir oringa.

Universalumas: galite keisti įdarą pagal norus – uogienės, vaisiai, aguonos, riešutai ar net pikantiški variantai.

Ingredientai

Tešlai:

10 g šviežių mielių (arba 5 g sausų)

100 g cukraus

Žiupsnelis vanilės (galite naudoti vanilinį cukrų arba natūralų ekstraktą)

350 ml šilto (apie 30–35 °C) bulvių nuoviro

650 g kvietinių miltų (aukščiausios rūšies)

25 g augalinio aliejaus (pageidautina bekvapio)

8 g druskos

Įdarui:

aviečių džemas ar tyrė

papildomas cukrus pagal skonį

Gaminimo eiga

Mielių aktyvavimas

Į dubenį įdėkite mieles ir cukrų. Palikite 2–3 minutėms, kol mielės suaktyvės ir pradės tirpti. Tada supilkite šiltą bulvių nuovirą (nenaudokite verdančio – jis sunaikins mieles), o paskui – aliejų. Gerai išmaišykite.

Tešlos paruošimas

Į gautą skystį po truputį berkite miltus ir vanilę. Maišykite, kol tešla pradės formuotis. Rankomis minkykite apie 5 minutes – kol masė taps vientisa, bet dar šiek tiek lipni. Dabar įmaišykite druską ir minkykite dar apie 5 minutes. Tešla turi tapti elastinga ir gana švelni, bet dar ne kieta.

Pirmasis kildinimas

Padėkite tešlą į lengvai aliejumi išteptą dubenį, uždenkite ir palikite šiltoje vietoje 30 minučių. Per tą laiką ji pakils maždaug dvigubai.

Tešlos ištempimas ir brandinimas

Išverskite pakilusią tešlą ant paviršiaus, patepto aliejumi. Rankas taip pat patepkite aliejumi. Ištempkite tešlą nuo centro į kraštus – kiek įmanoma ploniau. Tai padeda formuoti struktūrą ir paskirstyti mielių burbuliukus.

Surinkite ištemptą tešlą atgal į rutulį ir vėl palikite šiltoje vietoje 40 minučių antrajam kildinimui. Ši fazė labai svarbi – būtent dabar formuojasi galutinė tešlos tekstūra.

Bandelių formavimas ir kepimas

Formavimas

Pakilusią tešlą iškočiokite į stačiakampį, 0,5–0,7 cm storio. Paviršių gausiai patepkite pasirinkta uogiene ar vaisių tyre. Rinkitės standesnį įdarą – jis neišbėgs kepimo metu.

Suvyniokite tešlą į ruloną, o tada jį supjaustykite porcijomis – kiekviena bus po vieną bandelę.

Galutinis kildinimas

Bandelėmis išklokite kepimo formą su kepimo popieriumi arba naudokite silikoninę / nelimpančią formą. Palikite dar 30 minučių, kad jos paskutinį kartą pakiltų.

Kepimas

Įkaitinkite orkaitę iki 170 °C su konvekcijos funkcija. Kepkite bandeles apie 35–38 minutes. Stebėkite – viršus turi lengvai parusti, o kepinys išlikti šviesus ir purus.

Apdaila ir pateikimas

Kadangi bandelės be kiaušinio, jos nebus blizgios. Tad ką tik ištrauktas iš orkaitės, dar karštas bandeles patepkite sirupu: 1:1 vandens ir cukraus mišinys. Tai suteiks joms natūralaus blizgesio ir šiek tiek saldumo ant paviršiaus.

Ką dar svarbu žinoti?

Bulvių nuoviras: naudokite skaidrų, šiltą nuovirą be druskos – jis pagerina struktūrą ir švelnina skonį.

Miltų kiekis: priklausomai nuo bulvių krakmolingumo, reikalingas kiekis gali šiek tiek skirtis.

Laikymas: bandelės išlieka minkštos net ir kitą dieną – laikykite jas sandariame inde ar maišelyje.

Išvada

Šis paprastas, tačiau itin vykęs mielinės tešlos receptas – puikus pasirinkimas ne tik pasninko metu, bet ir kasdienai. Jis įrodo, kad skanūs kepiniai gali būti pagaminti be gyvūninės kilmės produktų. Eksperimentuokite su įdarais ir kepkite tiek saldžius, tiek pikantiškus variantus – kiekvienas kartas bus sėkmingas.

Continue Reading

Receptai

Greiti sluoksniuotos tešlos pyragaičiai su vaniliniu kremu – kai norisi greitai ir skaniai

Šis receptas yra tikras išsigelbėjimas tiems, kurie nori pasigaminti ką nors saldaus, tačiau neturi daug laiko. Sluoksniuotos tešlos pyragaičiai su švelniu vaniliniu kremu – tai derinys, kuriam atsispirti sunku. Jie purūs, lengvi, saldūs, tačiau ne per daug, o jų tekstūra maloniai traški. Receptas ne tik greitas, bet ir labai universalus: jį galima pritaikyti įvairiems skoniams ar sezoninėms nuotaikoms.

Ingredientai (apie 6–8 porcijoms)

Pagrindas:

1 pakuotė sluoksniuotos bemielės tešlos (apie 500 g).

Vanilinis kremas:
600 ml pieno;

2 pakeliai vanilinio pudingo miltelių (be cukraus);

2 valgomieji šaukštai cukraus;

300 ml riebios grietinėlės (min. 30 % rieb.);

2 valgomieji šaukštai cukraus pudros.

Papuošimui:

Cukraus pudra apibarstymui.

Paruošimas

Tešlos kepimas

Pradėkite nuo sluoksniuotos tešlos paruošimo. Išvyniokite pakuotėje esančią tešlą ir šiek tiek atšildykite, jei naudojate šaldytą produktą. Supjaustykite tešlą kvadratėliais – maždaug 7×7 cm dydžio, tačiau dydį galite koreguoti pagal norimą porciją ar estetiką.

Išdėliokite kvadratėlius ant kepimo popieriumi išklotos skardos, palikdami tarp jų šiek tiek vietos – kepimo metu jie išsipūs. Kepkite įkaitintoje iki 180 °C orkaitėje apie 15 minučių arba kol gražiai paruduos ir pasidarys purūs.

Iškepusius kvadratėlius išimkite ir palikite atvėsti. Kai atvės, kiekvieną kvadratėlį horizontaliai perpjaukite per pusę – taip turėsite pagrindą ir viršutinį „dangtelį“ kremui.

Vanilinio kremo gamyba

Supilkite pieną į vidutinio dydžio puodą. Įberkite 2 šaukštus cukraus ir suberkite abu pudingo pakelius. Maišydami užvirinkite ir virkite tol, kol masė sutirštės – tai turėtų įvykti per kelias minutes nuo užvirimo. Svarbu nuolat maišyti, kad pudingas neprisviltų ir neliktų gumulėlių.

Kai pudingas paruoštas, nukelkite nuo ugnies ir palikite visiškai atvėsti kambario temperatūroje. Uždenkite paviršių maistine plėvele, kad nesusidarytų plėvelė.

Grietinėlės paruošimas

Kol pudingas vėsta, išplakite grietinėlę su cukraus pudra iki standžių putų. Jei mėgstate saldžiau, galite dėti daugiau cukraus pudros – tai priklauso nuo asmeninio skonio.

Kai pudingas visiškai atvės, atsargiai įmaišykite į jį plakta grietinėlę. Maišykite švelniai, kad kremas išliktų purus. Gauta masė turėtų būti lengva, tačiau pakankamai tiršta, kad laikytų formą.

Surinkimas

Ant kiekvieno tešlos pagrindo uždėkite šaukštą arba konditeriniu maišeliu išspauskite norimą kiekį vanilinio kremo. Uždėkite viršutinę tešlos dalį, šiek tiek paspauskite, kad pyragėlis būtų stabilus, bet kremas neišbėgtų.

Prieš patiekiant pabarstykite cukraus pudra. Galite naudoti sietelį, kad pudra tolygiai pasiskirstytų ir suteiktų pyragėliams subtilų blizgesį.

Patiekimas ir laikymas

Šie pyragaičiai skaniausi tą pačią dieną, kai yra pagaminti, nes tešla išlieka traški. Jei laikysite ilgiau – kremas sugers dalį drėgmės ir tešla gali suminkštėti. Tačiau net ir tada jie išlieka gardūs – tik keičiasi tekstūra.

Jei ruošiate iš anksto, rekomenduojama tešlą ir kremą laikyti atskirai ir surinkti pyragaičius tik prieš patiekiant.

Naudingi patarimai

Pudingą galite pakeisti naminiu konditeriniu kremu (crème pâtissière), jei norite natūralesnio varianto be miltelių.

Grietinėlės alternatyva – maskarponės sūris arba grietininis kremas, jei norite intensyvesnio skonio.

Papildomas skonis – į kremą galima įmaišyti trupučio citrinos žievelės arba romo ekstrakto.

Sezoninis patobulinimas – tarp kremo ir tešlos galite įdėti šviežių uogų: aviečių, mėlynių ar net karamelizuotų obuolių griežinėlių.

Apibendrinimas

Šie greiti sluoksniuotos tešlos pyragaičiai su vaniliniu kremu – tobula išeitis, kai norisi kažko saldaus be didelio vargo. Jie atrodo elegantiškai, tačiau nereikalauja jokių sudėtingų įgūdžių. Jei turite po ranka pakuotę sluoksniuotos tešlos ir kelis pagrindinius produktus – skanėstas jau beveik paruoštas. Puikiai tinka savaitgalio desertui, vaišėms su kava ar net šventiniam stalui.

Continue Reading

POPULIARŪS STRAIPSNIAI

Receptai21 hours ago

Purios bandelės su plikytu kremu – naminis desertas, kuris pavergia kiekvieną

Purios, kvapnios bandelės su plikytu kremu – tai desertas, kurį mėgsta visa šeima. Jos minkštos, švelnios tekstūros, o viduje slypinti...

Receptai21 hours ago

Pieniškų produktų ir kiaušinių nereikia! Purios, minkštos ir ypač skanios pasninko bandelės

Ieškote tobulos tešlos be kiaušinių, pieno ar sviesto, bet vis tiek norite, kad kepiniai būtų purūs, minkšti ir kvapnūs? Šis...

Receptai22 hours ago

Greiti sluoksniuotos tešlos pyragaičiai su vaniliniu kremu – kai norisi greitai ir skaniai

Šis receptas yra tikras išsigelbėjimas tiems, kurie nori pasigaminti ką nors saldaus, tačiau neturi daug laiko. Sluoksniuotos tešlos pyragaičiai su...

Receptai2 days ago

Skanios ir purios bandelės su kreminiu ir juodųjų serbentų įdaru

Šios namuose keptos bandelės – tai ne tik kvapnus prisiminimas iš vaikystės, bet ir puikus būdas nustebinti šeimą ar svečius....

Receptai2 days ago

Saldžiosios paprikos adžika žiemai – paprastas ir kvapnus konservavimo receptas

Jei ieškote paprasto, bet gardaus būdo paruošti daržoves žiemai, šis saldžiųjų paprikų receptas adžikoje gali tapti vienu mėgstamiausių. Jo didžiausias...

Receptai3 days ago

Marinuoti pomidorai su aliejumi – skanūs, kvapnūs ir ilgam laikui išsaugomi

Šie marinuoti pomidorai, supjaustyti puselėmis, puikiai tiks tiek kasdieniam pietų stalui, tiek žiemos atsargoms. Receptas itin paprastas, nereikalaujantis daug pastangų...

Receptai3 days ago

Sausainiai „Kaštonai“ su virtais tryniais, šokolado glaistu ir traškia vafline danga

Sausainiai „Kaštonai“ – tai vienas iš tų receptų, kuris stebina savo paprastumu, bet kartu ir įspūdingu skoniu bei išvaizda. Šie...

Receptai3 days ago

Traškūs mėsos blyneliai trikampiais – sotus ir originalus patiekalas visai šeimai

Šis receptas – puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško ne tik skanios, bet ir vizualiai įdomios patiekalo idėjos. Blyneliai su mėsos...

Receptai3 days ago

Minkšti kepti pyragėliai su varške ir žalumynais

Ar kada nors ragavote pyragėlių, kurių tešla tokia minkšta ir puri, kad vos palietus ji lūžta tarp pirštų? O viduje...

Receptai1 week ago

Pomidorinis troškinys su pievagrybiais ir paprika – kvapnus konservuotas gardėsis žiemai

Šis receptas – tai skanus, aromatingas ir maistingas daržovių troškinys, primenantis klasikinį „lečo“, tačiau papildytas pievagrybiais, kurie suteikia patiekalui sodresnį...

POPULIARU