Connect with us

Receptai

Skanūs pyragaičiai į pikniką su bulvėmis, mėsos įdaru ir padažais

Šie pyragaičiai – puikus pasirinkimas, kai ruošiatės į pikniką ar tiesiog norite išbandyti kažką naujo ir skanaus. Jie gaminami iš švelnios, purios tešlos, kuri pagaminta iš paprastų ingredientų, tokių kaip kvietiniai miltai, avių dregės (atruobės), šiltas vanduo, alyvuogių aliejus, druska, cukrus ir mielės. Įdaras yra gausus ir pikantiškas: jis gaminamas iš jaunu bulvių ir jautienos faršo, praturtintas švelniu svogūnu, prieskoniais bei ypatingais padažais, kurie pabrėžia skonį. Šio recepto dėka jūs paruošite pyragaičius, kurie puikiai tiks kaip užkandis ar lengvas pagrindinis patiekalas tiek namuose, tiek gamtoje.

Ingredientai

Tešlai:

Kvietiniai miltai – 2,5 stiklinės
Avių dregės (ovsinių dregės) – 1/2 stiklinės
Šiltas vanduo – 220 ml
Alyvuogių aliejus – 3 valgomi šaukštai
Cukrus – 1 valgomasis šaukštas
Druska – pagal skonį
Sausos mielės – 3/4 arbatinio šaukštelio

Įdarui:

Jaunos bulvės – 3 vnt.
Jautienos faršas – 180 g
Svogūnas – 1–2 vnt. (galite pasirinkti paprastą svogūną)
Pipirų mišinys – pagal skonį
Maltas paprika – pagal skonį
Druska – pagal skonį
Sūrio padažas (Makhéev) – 3 valgomi šaukštai
Pomidorų ketchupas (Makhéev) – 3 valgomi šaukštai
Majonezas su kreginių kiaušiniais (Makhéev) – 3 valgomi šaukštai
Kiaušinio trynys – 1 vnt.
Tarkuotas kietas sūris – 3–4 valgomi šaukštai

Paruošimo eiga

Tešlos paruošimas

Pirmiausia paimkite 220 ml šilto vandens. Į šiltą vandenį įdėkite 1 valgomąjį cukraus, 3/4 arbatinio šaukštelio sausų mielių, druskos pagal skonį ir 3 valgomuosius šaukštus alyvuogių aliejaus. Gerai išmaišykite ir palikite šį mišinį 15–20 minučių šiltame vietoje. Per šį laiką mielės pradės putoti, o tai reiškia, kad jos yra aktyvios ir paruoštos tešlai pakilti.

Tada į šį oporą palaipsniui įmaišykite 2,5 stiklinės persijautų kvietinių miltų kartu su 1/2 stiklinės avių dregių. Maišykite viską gerai ir nuosekliai. Svarbu, kad tešla taptų vienalytė ir elastinga. Minkykite tešlą maždaug 7–10 minučių, kol jis taps minkštas, šiek tiek klampus, bet ne prilipęs prie rankų ar indo sienelių.

Kai tešla išminkyta, įtepkite šiek tiek alyvuogių aliejaus ant indo sienelių, uždenkite tešlą švariu rankšluosčiu ir leiskite jai kilti šiltame vietoje apie 45–50 minučių. Tokiu būdu tešla sustiprės ir paruošis tolimesniam darbui.

Įdaro paruošimas

Kol tešla kils, pasiruoškite įdarui. Paimkite 3 jaunąsias bulves, nulupkite jas (jei pageidaujate, galite palikti žievele, jei jums tai labiau patinka) ir supjaustykite gabalėliais. Užvirkite bulves pasūdytame vandenyje, kol jos taps minkštos – tai gali užtrukti apie 20–30 minučių.

Kai bulvės bus išvirtos, jas nusausinkite ir, geriausia, sutarkuokite didesne tarkos sietu, kad neliktų per daug skysčio. Tuo tarpu nulupkite 1–2 svogūnus ir smulkiai supjaustykite.

Į 180 g jautienos faršo įmaišykite smulkintą svogūną ir sutarkuotas bulves. Pagardinkite druska, pipirų mišiniu ir maltu paprika pagal skonį. Galiausiai į mišinį įdėkite 3 valgomuosius šaukštus sūrio padažo, 3 valgomuosius šaukštus pomidorų ketchupo ir 3 valgomuosius šaukštus majonezo su kreginių kiaušiniais. Jei norite, galite įpilti ir 1 kiaušinio trynį. Visus ingredientus gerai išmaišykite, kad susidarytų vientisas įdaras.

Pyragaičių formavimas

Kai tešla pakils, ją švelniai apimkite ir padalykite į mažus vienodus gabalėlius. Iš visos tešlos turėtumėte gauti maždaug 16 gabalėlių, kurių kiekvienas svers maždaug vienodai. Leiskite gabalėliams pailsėti apie 10 minučių, kad jie lengviau formuotųsi.

Kiekvieną tešlos gabalėlį atsargiai iškočiokite į ploną, apvalią plokštelę. Plokštelės storis turėtų būti vienodas, kad pyragaičiai keptųsi tolygiai. Ant kiekvienos plokštelės uždėkite ant viršaus pasirinktus padažus: iš pradžių užtepkite po 1 valgomąjį kiekvieno padažo – sūrio padažo, pomidorų ketchupo ir majonezo su kreginių kiaušiniais. Tai darys pyragaičius ypatingai pikantiškus ir skanius.

Ant to uždėkite apie 2 valgomuosius šaukštus paruošto bulvių ir mėsos įdaro. Tuomet atsargiai sulenkite tešlos kraštus per vidurį ir gerai suspauskite, kad įdaras neišsilietų kepimo metu.

Antras kilimo etapas ir kepimas

Sukurtus pyragaičius dėkite į kepimo formą, išklotą kepimo popieriumi. Leiskite jiems pakilti šiltame vietoje apie 30 minučių. Tai padės tešlai dar truputį išaugti ir tapti puria.

Prieš dedant formoje į orkaitę, viršų galite patepti kiaušinio tryniu (arba sumaišytu kiaušinio tryniu su truputėliu pieno), kad pyragaičių viršus gražiai apskrustų ir įgautų auksinę spalvą.

Įkaitinkite orkaitę iki 180 laipsnių Celsijaus ir kepkite pyragaičius 40 minučių. Penkias minutes prieš kepimo pabaigą, pabarstykite kiekvieno pyragaičiaus viršų tarkuotu kietu sūriu (apie 3–4 valgomuosius šaukštus), kad sūris ištirptų ir susidarytų traški pluta.

Patiekimas

Kai pyragaičiai iškeps, juos išimkite iš orkaitės ir leiskite šiek tiek atvėsti. Tada pyragaičius galima patiekti karštus. Šie pyragaičiai į pikniką yra puikus pasirinkimas tiek kaip užkandis, tiek kaip lengvas pagrindinis patiekalas. Jų skonis bus išskirtinis dėl pikantiško bulvių ir mėsos įdaro, praturtinto ypatingais padažais, kurie suteikia unikalų skonio akcentą.

Šis receptas yra lengvai suprantamas ir tinkamas visiems, kurie nori pasimėgauti skaniu, namuose keptu patiekalu. Išbandykite šiuos pyragaičius į pikniką ir leiskite jiems pradžiuginti jūsų skonio receptorius! Skanaus!

Receptai

Naminis obuolių kompotas be konservantų – paprastas receptas žiemai

Šis natūralus obuolių kompotas yra puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško švarios, nesudėtingos, sveikesnės alternatyvos parduotuviniams gėrimams. Kompotas ruošiamas be konservantų, nenaudojant kvapiųjų medžiagų ar dažiklių, todėl tai puikus gėrimas visai šeimai – nuo mažų vaikų iki senjorų. Šis receptas pasižymi tuo, kad obuoliai nėra verdami kartu su skysčiu, o tik užpilami karštu vandeniu ir paliekami pritraukti. Tokiu būdu išsaugomas šviežias skonis ir nemaža dalis maistingųjų medžiagų.

Reikalingi ingredientai (apie 6 litrai kompoto):

Obuoliai – 3 kg

Vanduo – 6 litrai

Cukrus – 350 gramų (apie 60–70 g kiekvienam litrui, priklausomai nuo obuolių rūgštumo ar saldumo)

Paruošimo eiga:

Obuolių paruošimas

Pirmiausia reikėtų pasirūpinti pačiais obuoliais. Jie turėtų būti švieži, kieti, be pažeidimų ar puvimo žymių. Geriausia rinktis rūgštesnes ar saldžiarūgštes veisles, nes jos suteikia gėrimui gaivumo. Gerai tinka ir rudeniniai, ir žieminiai obuoliai, svarbu tik, kad jie būtų standūs ir tvirti.

Obuolius nuplaukite tekančiu vandeniu, pašalinkite kotelius. Supjaustykite griežinėliais – ne itin plonais, bet ne per storais. Nereikia nulupti žievelės – būtent žievelė suteikia kompotui papildomo aromato ir spalvos. Jei sėklų dalis sveika, jų šalinti taip pat nebūtina. Šiame recepte viskas daroma kuo paprasčiau, todėl pjaustymas neturi būti preciziškas – svarbu, kad gabalėliai būtų panašaus dydžio ir obuoliai galėtų tolygiai prisitraukti.

Užpylimas ir brendimas

Paruoštus obuolius sudėkite į didelį emaliuotą puodą ar kibirą. Emalė apsaugo nuo sąveikos su rūgštimi ir nepageidaujamo metalo skonio, todėl metalinių puodų naudoti nerekomenduojama.

Atskirai užvirinkite 6 litrus vandens. Užvirusį vandenį nedelsiant pilkite ant obuolių. Obuoliai turi būti visiškai apsemti. Uždenkite puodą sandariu dangčiu, o viršų apklokite šiltu audiniu – storu rankšluosčiu, vilnoniu pledu ar net senovine antklode. Taip kompotas išlaikys šilumą ir obuoliai per keletą valandų atiduos savo skonį bei aromatą.

Laikykite tokioje būsenoje apie 8 valandas. Patogiausia tai daryti vakare, kad per naktį viskas natūraliai pritrauktų.

Perkošimas ir saldinimas

Praėjus numatytam laikui, obuolių antpilą perkoškite per tankų sietelį arba kelis marlės sluoksnius. Išmatuokite gauto skysčio tūrį – nuo to priklausys, kiek cukraus reikės. Rekomenduojama norma yra apie 60–70 gramų cukraus vienam litrui skysčio. Jei obuoliai labai saldūs, cukraus kiekį galima sumažinti, jei rūgštūs – padidinti.

Supilkite nukoštą skystį į puodą, suberkite reikiamą kiekį cukraus ir lėtai kaitinkite iki užvirimo. Užvirus, pavirkite dar apie 2–3 minutes, kad cukrus visiškai ištirptų ir skystis truputį susistovėtų. Jokio ilgo virimo nereikia – taip išsaugomas natūralus skonis.

Supilstymas ir sandarinimas

Sterilizuokite stiklainius ir dangtelius. Tai galite padaryti keliais būdais: iškaitinti orkaitėje, garuose ar tiesiog virinti. Supilkite dar karštą kompotą į sterilizuotus stiklainius. Užsukite sandariais dangteliais, apverskite stiklainius dugnu į viršų ir apklokite storu audiniu. Taip jie pamažu atvės ir užsikonservuos.

Kai stiklainiai visiškai atvės, laikykite juos tamsioje, vėsioje vietoje – rūsyje, sandėliuke ar tiesiog tamsesniame kambario kampe. Kompotas puikiai išsilaiko iki metų, o gerai laikomas – ir ilgiau.

Naudojimo idėjos

Toks kompotas tinka gerti tiek šiltas, tiek atšaldytas. Žiemą jis puikiai atgaivina kartu su šilta duona, sausainiais ar net sriubomis. Vasarą galima gerti su ledukais, praskiestas vandeniu ar net panaudoti kaip pagrindą desertams – želė, kisieliui ar net naminėms ledų formelėms.

Kompotas pasižymi švelniu, natūraliu obuolių skoniu, nėra per saldus ar rūgštus, todėl tinka net jautresniems skrandžiams. Tai gėrimas be sintetinių priedų, todėl tinka vaikams ir visiems, kurie nori paprasto, tačiau naudingo gėrimo.

Continue Reading

Receptai

Marinuotos slyvos su česnaku „Slyvų delikatesas“

Šis receptas patiks mėgstantiems neįprastus derinius. Salstelėjusios, kvapnios, lengvai aštrios slyvos su česnaku – tai netikėta, tačiau nepaprastai gardi užkandėlė, puikiai deranti prie keptos mėsos, vištienos, ant grotelių keptų patiekalų ar net ant riekės duonos su sūriu.

Ingredientai (maždaug 1 kg slyvų be kauliukų):

Slyvos (tvirtos, nepernokę vaisiai) – 1 kg

Česnakas – 3 vidutinės galvutės

Vanduo – 800 ml

9 % actas – 80 ml

Cukrus – 250 g

Druska – 1,5 arbatinio šaukštelio

Kvapnusis pipiras (žirneliais) – 5 vnt.

Gvazdikėliai – 5 vnt.

Paruošimas

Slyvų paruošimas

Gerai nuplaukite slyvas, nusausinkite.

Kiekvieną slyvą perpjaukite išilgai iki pusės (kaip knygą), išimkite kauliuką, tačiau vaisių visiškai neperpjaukite – slyvos turi išlikti „uždaromos“.

Česnaką nulupkite ir supjaustykite vidutinio storumo plokštelėmis, tokiomis, kad jos lengvai tilptų į buvusio kauliuko vietą.

Į kiekvieną slyvą įdėkite po 1–2 česnako griežinėlius.

Tvarkingai ir gana tankiai sudėkite į paruoštus, sterilizuotus stiklainius (geriausiai tinka 500 ml talpos indeliai).

Marinato paruošimas

Į puodą supilkite vandenį ir sudėkite:

cukrų,

druską,

kvapniuosius pipirus,

gvazdikėlius.

Užvirinkite, tačiau acto kol kas nedėkite. Kai marinatas užvirs, supilkite jį į stiklainius su slyvomis – pilkite iki viršaus. Uždenkite steriliais dangteliais (bet dar neužsukite sandariai) ir palikite 4–6 valandoms kambario temperatūroje, kol slyvos visiškai atvės.

Pakartotinis užpylimas

Po atvėsimo nupilkite visą marinatą atgal į puodą.

Užvirinkite ir pavirkite 2–3 minutes.

Įberkite acto, dar kartą užvirinkite.

Vėl užpilkite slyvas šiuo jau su actu marinu, kad pilnai apsemtų.

Konservavimas

Nedelsdami sandariai užsukite stiklainius steriliais dangteliais.

Apverskite stiklainius aukštyn dangteliais, uždenkite šilta antklode arba rankšluosčiu.

Palikite visiškai atvėsti.

Laikykite vėsioje, tamsioje vietoje – rūsyje arba spintelėje.

Papildomi patarimai:

Norėdami pikantiškesnio skonio, į kiekvieną stiklainį įdėkite nedidelį gabalėlį aitriosios paprikos.

Naudokite tvirtas, standžias slyvas – pernokę vaisiai suminkštės ir praras formą, o tvirtesni puikiai išlaikys struktūrą ir bus malonūs kramtyti.

Jeigu norite švelnesnio skonio, naudokite mažiau česnako – 2 galvutės vietoje 3.

Rezultatas

Po kelių savaičių slyvos prisigeria prieskonių, įgauna sodrų, saldžiarūgštį skonį su subtilia česnako nata. Tai išties netikėta, bet labai gurmaniška užkanda, kuri pradžiugins tiek šeimos vakarienėje, tiek šventinėje vaišių lėkštėje.

Ypač dera su:

kepta kiauliena ar jautiena,

ant žarijų keptomis dešrelėmis,

keptomis bulvėmis,

rūkytu sūriu ar fermentiniu sūriu.

Continue Reading

Receptai

Aromatinga barščių daržovių užpilo mišrainė žiemai – greitam ir sodriam burokėlių sriubos paruošimui

Barščių užpilo mišrainė – tai vienas praktiškiausių konservuotų namų gaminių žiemai. Ši daržovių bazė leidžia itin greitai ir paprastai paruošti sočią, kvapnią sriubą, išsaugant visas daržovių skonines savybes ir maistines medžiagas. Šį užpilą galima naudoti ne tik barščiams, bet ir įvairiems troškiniams ar padažams. Jis pagreitina gaminimą, ypač tada, kai nėra daug laiko ilgam daržovių pjaustymui ar troškinimui.

Iš pateikto kiekio išeina apie 2,6 litro užpilo – tai gali būti nuo 5 iki 7 stiklainėlių po 500 ml. Vienas toks stiklainis puikiai tinka vienam puodui barščių (3–4 litrams sriubos), o laikomas vėsioje vietoje jis išsilaiko visą žiemą.

Reikalingi ingredientai (svoris nurodytas jau nuluptų ir išvalytų daržovių)

Burokėliai – 1,4 kg

Pomidorai – 700 g

Saldžiosios (bulgariškos) paprikos – 500 g

Morkos – 500 g

Svogūnai – 500 g

Česnakas – 30 g

Rūkyta malta paprika – 1 valgomasis šaukštas

Citrinų rūgštis – 0,5 arbatinio šaukštelio

Augalinis aliejus – 200 ml

Druska – 1,5 valgomojo šaukšto

Cukrus – 80 g

9 % actas – 50 ml

Paruošimo eiga

Česnako paruošimas

Česnaką nulupkite ir sutarkuokite smulkia tarka arba susmulkinkite spaudykle. Atidėkite jį į šalį – naudosite vėliau, beveik pačioje gamybos pabaigoje.

Svogūnų kepimas

Svogūnus nulupkite, supjaustykite nedideliais kubeliais. Įkaitinkite dalį aliejaus keptuvėje arba puode ir pakepinkite svogūnus, kol jie taps minkšti, permatomi, bet dar neapskrus. Pakepintus svogūnus sudėkite į didelį puodą.

Morkų paruošimas

Morkas nuvalykite ir supjaustykite šiaudeliais – galite naudoti specialią tarka arba daržovių pjaustyklę. Morkas šiek tiek apkepkite keptuvėje su aliejumi, kol lengvai pagels. Tada sudėkite prie svogūnų į puodą.

Paprikos

Paprikas nuplaukite, išimkite sėklas, supjaustykite plonais šiaudeliais arba juostelėmis. Apkepkite, kol suminkštės. Sudėkite į tą patį puodą su kitomis daržovėmis.

Burokėliai

Burokėlius nulupkite ir tarkuokite stambiai (galima naudoti korėjietiškų morkų tarka). Apkepkite su šlakeliu aliejaus kartu su citrinų rūgštimi. Citrinų rūgštis padės išsaugoti ryškią burokėlių spalvą terminio apdorojimo metu. Kai burokėliai šiek tiek suminkštėja, sudėkite juos į puodą su kitomis daržovėmis.

Pomidorai

Pomidorus supjaustykite nedideliais gabalėliais ir suberkite į puodą. Jei norite itin vientisos tekstūros, prieš tai galite pomidorus trumpai pavirti, nuimti odelę ir sutrinti blenderiu.

Troškinimas

Į puodą su visomis daržovėmis supilkite likusį aliejų, suberkite druską ir cukrų. Išmaišykite viską ir uždenkite dangčiu. Leiskite daržovėms troškintis ant vidutinės kaitros apie 20 minučių, retkarčiais pamaišant, kad neprisviltų.

Po 20 minučių įmaišykite rūkytą papriką ir sutarkuotą česnaką. Tada troškinkite dar 5 minutes, kad skoniai susijungtų ir prieskoniai atsiskleistų.

Paskutinis žingsnis – įpilkite actą, dar kartą gerai išmaišykite ir troškinkite dar 2 minutes. Actas veikia kaip natūralus konservantas ir užtikrina mišrainės ilgaamžiškumą.

Konservavimas

Kol daržovių mišinys karštas, nedelsiant jį sukrėskite į sterilizuotus stiklainius. Užsukite steriliais dangteliais. Stiklainius apverskite dangteliais žemyn ir apklokite šiltu rankšluosčiu arba antklode. Palikite visiškai atvėsti kambario temperatūroje.

Laikymas

Užpilą galima laikyti tamsioje, vėsioje vietoje – sandėliuke, spintelėje ar rūsyje. Tinkamai konservuotas jis išsilaiko bent 12 mėnesių, o laikui bėgant skonis netgi pagerėja.

Papildomi patarimai

Naudokite mėsinius pomidorus, jie turi mažiau sulčių, todėl galutinis užpilas bus tirštesnis.

Norint stipresnio aromato, galima į troškinimo pabaigą įdėti lauro lapą, čiobrelių arba juodųjų pipirų žirnelių.

Atidarius stiklainį, užtenka užpilą įmaišyti į bulvių ir kopūstų sultinį bei pridėti virtos mėsos – barščiai paruošiami per 15–20 minučių, be jokio papildomo daržovių pjaustymo.

Išvada

Aromatingas barščių užpilo mišinys – tai nepamainoma pagalba šaltuoju metų laiku. Jis leidžia per kelias minutes paruošti sočią, kvapnią sriubą be ilgo daržovių ruošimo. Receptas paprastas, ingredientai prieinami, o skonis – kaip iš šviežių daržovių. Toks užpilas neabejotinai taps svarbia dalimi jūsų žiemos atsargų.

Continue Reading

POPULIARŪS STRAIPSNIAI

Receptai5 minutes ago

Naminis obuolių kompotas be konservantų – paprastas receptas žiemai

Šis natūralus obuolių kompotas yra puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško švarios, nesudėtingos, sveikesnės alternatyvos parduotuviniams gėrimams. Kompotas ruošiamas be konservantų,...

Receptai10 minutes ago

Marinuotos slyvos su česnaku „Slyvų delikatesas“

Šis receptas patiks mėgstantiems neįprastus derinius. Salstelėjusios, kvapnios, lengvai aštrios slyvos su česnaku – tai netikėta, tačiau nepaprastai gardi užkandėlė,...

Receptai15 minutes ago

Aromatinga barščių daržovių užpilo mišrainė žiemai – greitam ir sodriam burokėlių sriubos paruošimui

Barščių užpilo mišrainė – tai vienas praktiškiausių konservuotų namų gaminių žiemai. Ši daržovių bazė leidžia itin greitai ir paprastai paruošti...

Receptai2 days ago

Naminis pomidorų padažas žiemai – universali užkanda ir pagardas

Šis padažas – tai ne tik skanus, bet ir labai praktiškas žiemos gaminys, kurį galima naudoti įvairiausiuose patiekaluose. Jis puikiai...

Receptai2 days ago

Trapūs riestainėliai su lašinių taukais ir grietine – klasikinis naminis kepinys

Tai vienas iš tų paprastų, bet labai nostalgiškų receptų, kurio skonis dažnai primena vaikystę. Tokie riestainėliai ypač tinka prie puodelio...

Receptai2 days ago

Marinuoti pievagrybiai su baklažanais ir paprikomis žiemai – sodraus skonio daržovių mišrainė konservavimui

Šis receptas – puikus pasirinkimas tiems, kurie mėgsta ruošti žiemos atsargas iš daržovių. Marinuoti pievagrybiai su baklažanais, morka ir paprika...

Receptai1 week ago

Marinuotos cukinijos žiemai su česnaku ir krapais pagal patikimą šeimos receptą

Marinuotos cukinijos – tai viena iš paprasčiausių, bet ne mažiau vertingų daržovių atsargų žiemai. Šios konservuotos daržovės išsiskiria švelniu skoniu,...

Receptai1 week ago

Marinuota žiedinių kopūstų ir brokolių daržovių mišrainė su pomidorais žiemai

Tai universali žiemai skirta daržovių mišrainė, kurios pagrindą sudaro žiediniai kopūstai ir brokoliai, papildyti pomidorais, morkomis, žalumynais ir švelniai aštriu...

Receptai1 week ago

Kaimiški bulviniai virtinukai su apkepinta svogūnų užpilu – paprastas patiekalas, tinkantis šeimos vakarienei

Bulviniai virtinukai, dar vadinami „palioškais“, yra vienas iš tų tradicinių patiekalų, kuriuos daugelis prisimena iš vaikystės. Tai paprastas, nebrangus ir...

Receptai2 weeks ago

Namų gamybos padažas, tinkantis mėsai, žuviai ir daržovėms – puiki alternatyva pirktiniam kečupui

Šis receptas – tai patikrintas būdas pasiruošti universalų padažą žiemai ar kasdieniam vartojimui. Jis gali sėkmingai pakeisti tradicinį kečupą, o...

POPULIARU